|  | 

Motoryzacja

Co warto wiedzieć przed wypożyczeniem auta?

img-responsive

Wynajmem samochodów z roku na rok staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Osoby, które przylatują do Polski na przykład na urlop coraz częściej korzystają z możliwości wynajmu auta. Konkurencja na rynku jest dzisiaj dość spora, a usługi tego typu stają się coraz bardziej atrakcyjne dla klientów. Co warto wiedzieć przed wynajęciem samochodu?

Dokumenty potrzebne do wynajmu auta i odbioru samochodu

Jeśli jesteś się w odpowiednim przedziale wiekowym, koniecznie należy dostarczyć wszelkie dokumenty, aby móc skorzystać z wynajmu pojazdu.Dokumenty, które będą nam potrzebne to: przede wszystkim dowód osobisty lub paszport a także aktualne prawo jazdy. Ważną kwestią jest posiadanie prawa jazdy co najmniej rok czasu, dlatego minimalna granica wieku kierowcy wynosi 19 lat. A co jeżeli jesteś obcokrajowcem? Obywatele spoza Unii Europejskiej, muszą przedstawić międzynarodowe prawo jazdy.

Jaki jest wymagany wiek kierowców

Każda wypożyczalnia samochodów zapewne ma swój regulamin, który określa wymagany wiek klientów, mogący skorzystać z danej usługi. Zazwyczaj granica wiekowa jest między 19 a 75 lat. W szczególnych przypadkach warunkiem koniecznym jest ukończenie 20 lub 21 roku życia. –tylko w przypadku wynajmu samochodów klasy premium. Jeżeli chcemy skorzystać z tej opcji poinformujmy wcześniej o tym pracownika.

Wysokość kaucji przy wypożyczeniu samochodu

Wszystkie wypożyczalnie samochodów pobierają kaucję przy podpisaniu umowy. Jeżeli samochód zostanie zwrócony w takim stanie, w jakim został wypożyczony, z zatankowanym paliwem, kaucja zostaje zwrócona osobie wynajmującej. W innym przypadku z depozytu odliczone zostaną koszty związane z naprawami, które powstały na skutek niewłaściwego użytkowania auta przez klienta.

Jakie są skutki za uszkodzenia wynajmowanego auta?

Dzisiaj większość wynajmowanych samochodów posiada dodatkowe ubezpieczenie AC, np: za defekty powstałe z twojej winy. Za to przewinienie niestety my będziemy ponosić koszty finansowe. Co to oznacza? Jeżeli auto zostanie skradzione z publicznego parkingu, a w umowie jest zapis, że miejsce postoju odbywa się na strzeżonych parkingach wynajmujący ponosi za to również odpowiedzialność finansową. Sprawdź na www.supersprint.com.pl

Wynajem samochodu to dziś bardzo korzystne rozwiązanie, które pozwala nam na swobodne poruszanie się po ulicach Za niewielką opłatą klient zyskuje dodatkowy komfort i niezależność.

 

co-warto-wiedziec-przed-wypozyczeniem-auta

ABOUT THE AUTHOR