|  | 

Motoryzacja

Motoryzacyjne inspiracje dla domu: Jak wnętrze odzwierciedlać pasję do samochodów

img-responsive

Pasja do motoryzacji to coś więcej niż tylko hobby, to styl życia. Nic więc dziwnego, że miłośnicy samochodów chcą, aby ich pasja odzwierciedlała się również w wystroju swojego wnętrza. W artykule przedstawiamy kilka pomysłów, jak w prosty sposób wnętrze odzwierciedlić swoją motoryzacyjną pasję.

Motoryzacyjne dodatki w salonie

Salon to główna przestrzeń w każdym domu, więc warto zadbać, aby jego aranżacja była spójna z motoryzacyjnymi zainteresowaniami mieszkańca. Wystarczy kilka dodatków, np. poduszka w kształcie koła, lustro w kształcie esy floresy czy stolik kawowy w kształcie tarczy hamulcowej. Taki motoryzacyjny akcent doda charakteru salonowi.

Fototapeta z motoryzacyjnym motywem

Fototapeta to doskonałe rozwiązanie, aby w prosty sposób wzmocnić motoryzacyjny akcent w pomieszczeniu. Wybór wzorów i motywów jest bardzo szeroki, dlatego można wybrać fototapetę przedstawiającą ulubiony samochód lub tor wyścigowy. Taki element bez wątpienia przyciągnie uwagę gości i doda pomieszczeniu charakteru.

Garaż jako inspiracja

Garaż to oczywiście miejsce, w którym stajemy swoim samochodem, ale może być również inspiracją do aranżacji wnętrza. Kolorowe stojaki na narzędzia, wytłaczanka na podłodze, szafka na akcesoria oraz tablica z kluczowymi informacjami o pojeździe – to tylko niektóre elementy, które można przenieść do domu.

Meble w stylu samochodów retro

Jeśli ktoś marzy o wnętrzu utrzymanym w stylu retro, to meble w kształcie samochodów z lat 50. i 60. to doskonały wybór. Stylowe kanapy w kształcie dawnych samochodów, fotele z kolorowej skóry czy szafki w kształcie zbiornika paliwa – to tylko niektóre elementy, które można wykorzystać w swoim motoryzacyjnym wnętrzu.

Ramka na zdjęcia z wycinków ze starych czasopism motoryzacyjnych

Jeśli brakuje pomysłów na motoryzacyjne dodatki do wnętrza, to przydać się może kilka wycinków ze starych czasopism motoryzacyjnych. Z nich można stworzyć interesującą kompozycję w ramce na zdjęcia. Taki motoryzacyjny element z pewnością zwróci uwagę gości i doda charakteru pomieszczeniu.

Podsumowanie

Wnętrze w stylu motoryzacyjnym to doskonałe rozwiązanie dla miłośników samochodów, którzy pragną, aby ich pasja odzwierciedlała się również w domu. Wystarczy kilka prostych motoryzacyjnych dodatków, aby wnętrze nabrało charakteru i stało się spójne z zainteresowaniami mieszkańca.

motoryzacyjne-inspiracje-dla-domu-jak-wnetrze-odzwierciedlac-pasje-do-samochodow

ABOUT THE AUTHOR

Motoryzacja