|  | 

Motoryzacja

Motocross: Wrażenia z jazdy po nierównym terenie i skokach na motorze

img-responsive

Przemierzanie pagórkowatego terenu na motocyklu – czy to nie brzmi jak ekscytująca przygoda? A gdybyśmy dali do tego porządny skok w powietrzu? Zdecydowanie tak! Motocross to jedna z bardziej spektakularnych, a zarazem widowiskowych form sportu. Zwykli kierowcy są w stanie tylko pomarzyć o takim doświadczeniu. Przetestujemy dzisiaj, jakie to uczucie prowadzić motocykl po niesfornym terenie i przede wszystkim – jak wygląda skok na motorze!

1. Potrzebna jest prędkość
Nawet jeśli niektórym może wydawać się, że skok na motorze zaczyna się dopiero wtedy, gdy przekraczamy próg rampy – to mylne założenie. W rzeczywistości, aby przelecieć maksymalną odległość, musimy jechać z odpowiednią prędkością, na którą wpływa waga motocykla i nasza postawa na nim. Dlatego tak ważna jest dobra komunikacja między odbijającym się a siedzącym na maszynie.

2. Wybieramy właściwą rampę
Skok to nie tylko wypad w powietrze, ale również jego późniejsze lądowanie. Wybierając coś w rodzaju kopuły z piachu, stoimy przed ryzykiem, że kółka utkną w piaszczystym gruncie i momentalnie ranią brawurzowych kierowców. Dlatego, aby uniknąć tego typu nieprzyjemności, dobierajmy rampy o najlepszych kątach nachylenia.

3. Kwestia autoprezentacji
Skok na motorze to również show, a więc oprócz wykorzystania właściwych technik, warto zadbać również o estetykę akrobacji. Jeśli robi się coś, co jest w stanie zachwycić, to czasem wystarczy po prostu pokazać swoją mocną stronę, stojąc na jednym kole.

4. Adrenalina pod kontrolą
Skok na motorze to nie tylko szaleństwo, ale i kwestia przygotowania psychologicznego. Dlatego zanim odbijemy się w powietrze, warto nauczyć się jak ćwiczyć medytację. Dzięki regeneracji sił wewnętrznych, będziemy mogli zapanować zarówno nad ciałem, jak i emocjami w czasie lotu.

5. Właściwe zabezpieczenie
Nie bez powodu motocykliści noszą w trakcie treningów specjalne ochronniki. Nawet małe upadki mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a zatem przed jazdą na nierównym terenie warto zadbać o właściwe zabezpieczenie ciała. Obrona przed urazami to kluczowy element do powodzenia w motocrossie.

Jazda na motocyklu to już samo w sobie ogromne doświadczenie. A jazda na motocyklu po nierównych pagórkach i przeskakiwanie ramp to już prawdziwa adrenalina. Wymaga ona dużych umiejętności, doświadczenia i przede wszystkim odwagi. Wiedząc jednak, co jest niezbędne do przeprowadzenia skoku na motocyklu odpowiednio i bezpiecznie, możemy z powodzeniem przetestować to doświadczenie na swojej skórze.

motocross-wrazenia-z-jazdy-po-nierownym-terenie-i-skokach-na-motorze

ABOUT THE AUTHOR

Motoryzacja