|  | 

Motoryzacja

10 prostych kroków, aby akumulator samochodowy działał jak najlepiej

img-responsive

Według najnowszych doniesień, prawie 40% samochodów ma akumulatory, które ulegają awarii w ciągu pierwszych dwóch lat eksploatacji. Nie ma wątpliwości, że akumulator jest ważną częścią samochodu, ale jego stan zależy także od sposobu prowadzenia samochodu i rodzaju używanego paliwa.

Oto wskazówki, które pozwolą utrzymać akumulator samochodowy w jak najlepszym stanie.

Trzymaj go z dala od wody

Jeśli jedziesz samochodem w odległe miejsce, nie trzymaj akumulatora samochodowego w pobliżu wody. W przypadku kontaktu z wodą może dojść do wycieku elektrolitu z akumulatora, dlatego lepiej trzymać akumulator z dala od wody.

Nie używaj zbyt dużej ilości akumulatora

Poziom naładowania akumulatora zależy od warunków klimatycznych, dlatego należy go ładować stosownie do pogody. Jeśli trzymasz akumulator w samochodzie i nie używasz go przez dłuższy czas, może dojść do jego rozładowania.

Unikaj długotrwałego użytkowania samochodu

Jeśli będziesz jeździć samochodem przez długi czas bez ładowania, akumulator straci swoją pojemność i trzeba będzie go naładować. Nie używaj samochodu przez dłuższy czas bez ładowania.

Utrzymuj właściwą temperaturę akumulatora

Jeśli akumulator samochodowy będzie utrzymywany w odpowiedniej temperaturze, zapewni on energię potrzebną do uruchomienia silnika oraz utrzyma poziom naładowania. Akumulator powinien mieć temperaturę pomiędzy 15 a 30 stopni Celsjusza.

Wymiana akumulatora

Jeśli używasz starego akumulatora, lepiej wymienić go na nowy. Ponadto baterię należy wymieniać raz do roku. Wydłuży to żywotność baterii, a także pomoże uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń.

Wnioski:

Oto proste wskazówki, jak utrzymać akumulator samochodowy w najlepszej kondycji. Przestrzeganie tych wskazówek pozwoli w pełni wykorzystać możliwości akumulatora samochodowego i zapewnić jego sprawne działanie przez długi czas.

 

10-prostych-krokow-aby-akumulator-samochodowy-dzialal-jak-najlepiej

ABOUT THE AUTHOR

Motoryzacja