|  | 

Motoryzacja

Kierowca musi się zbadać – badania psychologiczne kierowców Szczecin

img-responsive

Każdy kierowca, który zawodowo zajmuje się przewozami drogowymi, ma obowiązek poddawania się okresowym badaniom psychologicznym. Narzucają go na niego obowiązujące w Polsce przepisy regulujące sprawy związane z transportem drogowym. Badania kierowców robione są po to, by stwierdzić lub wykluczyć u danej osoby przeciwwskazania do wykonywania zawodowej pracy w charakterze szofera. Przeprowadza się je co 5 lat. Zasada ta dotyczy kierowców, którzy nie ukończyli 60. roku życia. Starszy szofer musi zgłaszać się na badania regularnie co 30 miesięcy.

Lekarza, który wykona potrzebne badania psychologiczne kierowców, można znaleźć w każdym mieście. Szczecin, Kraków i wiele innych miejscowości ma u siebie takich specjalistów. Jest to wygodne, ponieważ oszczędza czas, którego nie trzeba poświęcać na dojazd. Inną zaletą jest brak długiego oczekiwania na wizytę.

Badanie kierowców polegają na poddaniu ich różnym testom psychologicznym. Badani muszą te udzielić odpowiedzi na zadane im pytania i wykazać się logiką oraz szybka reakcją na światło i dźwięk. Dodatkowo każdego badanego kierowcę czeka rozmowa z psychologiem.

kierowca-musi-sie-zbadac-badania-psychologiczne-kierowcow-szczecin

ABOUT THE AUTHOR

Motoryzacja