|  | 

Motoryzacja

Akumulator traci swoją moc – zasiarczenie akumulatora

img-responsive

Nie istnieje samochód, który obędzie się bez akumulatora. To podstawowe wyposażenie każdego auta, bez którego nie będzie ono działało. Niestety nie wszyscy kierowcy wiedzą, że o akumulatory samochodowe trzeba dbać. Inaczej przyjdzie dzień, w którym auto trzeba będzie zostawić w miejscu jego ostatniego postoju.

Zużycie akumulatora jest efektem zachodzących w nim procesów fizycznych i chemicznych. Przebiegają one głównie na płytkach wewnątrz baterii i elektrolicie, który ją wypełnia. Dzieje się tak do momentu, aż wytworzą się kryształy siarczanu ołowiu. Dochodzi do zasiarczenie akumulatora, co jest niemałym problemem. Łatwo go uniknąć, jeśli pamięta się o nie zostawianiu auta na parkingu z włączonymi światłami i zaprzestaje się prób bezskutecznego uruchamiania silnika w samochodzie. To właśnie głównie taka praktyka prowadzi do rozładowania akumulatora.

Widząc, że moc akumulatora wyraźnie słabnie i lada moment może on się rozładować, należy sięgnąć po ładowarkę. Warto mieć ją przy samochodzie, by w każdej chwili móc z niej skorzystać Trzebinia ma sklepy z asortymentem motoryzacyjnym, gdzie znajdzie się produkt odpowiedni dla danego akumulatora.

akumulator-traci-swoja-moc-zasiarczenie-akumulatora

ABOUT THE AUTHOR

Motoryzacja