|  | 

Motoryzacja

Car detailing od a do z

img-responsive

Samochód to dla wielu z nas inwestycja, którą chcemy zachować w jak najlepszym stanie. Mowa tutaj nie tylko o sprawności wszystkich jego podzespołów, ale także o idealnym wyglądzie zewnętrznym i nienagannym wnętrzu. Jeśli chcemy, aby nasze auto zachwycało wyglądem salonowym przez długi czas, to usługi car detailingu, są świetnym rozwiązaniem.

Co to właściwie jest car detailing?

To kompleksowe zabiegi, którym poddaje się samochód. Ich zadaniem jest dokładne wyczyszczenie jednakowo wnętrza, karoserii czy nawet podwozia. W usługi te wchodzi również zabezpieczanie poszczególnych elementów przed uszkodzeniami czy korozją.

Dla kogo?

Dawniej z usług car detailingu korzystali głównie właściciele nowych drogich samochodów lub zabytkowych aut. Na chwilę obecną usługi są już tak rozpowszechnione, że zdecydowanie więcej osób z nich korzysta. Dlaczego warto? Auto detailing to nie tylko starannie wymycie i wyczyszczenie samochodu, lecz co najważniejsze zakonserwowanie jego poszczególnych elementów, aby przedłużyć ich żywotność. Tak o to, w usługi detailingowe wchodzi nie tylko mycie lakieru, ale także polerowanie karoserii oraz zabezpieczenie jej przed osadzaniem się zabrudzeń i zanieczyszczeń, oraz ochrona przed zarysowaniami.

Co wyróżnia te kompleksowe usługi?

Podczas usług detailingowych wszystkie czyszczenia czy prace przy samochodzie wykonywane są ręcznie przez pracowników. Nie używa się tutaj myjni. Wszystko musi być wykonane z największą starannością oraz niezwykłą dokładnością. Podczas usługi używane są tylko i wyłącznie specjalistyczne kosmetyki samochodowe, które posiadają odpowiednie atesty.

Lakier jak nowy.

Car detailing zewnętrzny to przede wszystkim odnowa lakieru. Najpierw trzeba go z niezwykłą dokładnością wypolerować. Na tym etapie usuwane są drobne zarysowania, które powstały wskutek codziennego użytkowania pojazdu. Następnym krokiem jest woskowanie i nałożenie odpowiedniej powłoki zabezpieczającej lakier właśnie przed drobnymi uszkodzeniami. Końcowy efekt może zaprzeć nam dech w piersiach, gdyż samochód po kompleksowym wyczyszczeniu i zabezpieczeniu lakieru wygląda, jakby co tylko wyjechał z salonu.

Na rynku jest coraz więcej specjalistycznych firm, które zajmują się car detailingiem. Są to usługi premium dla naszego samochodu, jednak coraz więcej właścicieli swoich aut się na nie decyduje. Zadbany, lśniący i wyczyszczony samochód to miód dla oczu dla właściciela. Ponadto, to także większy komfort jazdy pojazdem oraz co najważniejsze zabezpieczenie przed szybszą eksploatacją poszczególnych elementów. Jednym słowem car detailing nie tylko sprawi, że samochód nabierze pięknego wyglądu, ale również przedłuży żywotność niektórych elementów składowych.

car-detailing-od-a-do-z

ABOUT THE AUTHOR

Motoryzacja