|  | 

Motoryzacja

Elektryfikacja wśród producentów samochodów: Kto jest na czele?

img-responsive

Elektryfikacja wśród producentów samochodów: Kto jest na czele?

Rynek samochodowy cały czas się rozwija i zmienia, a kluczowym przemianom podlega także stosowana technologia. Coraz więcej producentów decyduje się na wprowadzenie na rynek modeli elektrycznych samochodów, co staje się odpowiedzią na potrzeby ekologii, wymagania konsumentów, ale też ropną politykę cenową naftową na całym świecie.

Tesla, lider rynku

Bez wątpienia, Tesla zasługuje na miano lidera rynku, jeżeli chodzi o produkty relacji z klientami i elektryfikacji. Marka Elona Muska od lat konsekwentnie wprowadza na rynek coraz bardziej zaawansowane technologicznie modele, których jakość i wydajność rzeczywiście przekładają się na zadowolenie użytkowników.

Produkcja masowa jeszcze nie dla każdego

Jednakże, pomimo coraz bardziej konkurencyjnych ofert na rynku, produkcja elektrycznych samochodów wciąż wiąże się z dużymi inwestycjami, a także z mniejszą skalą produkcji. Wynika to z faktu, że ciężko jest jednoznacznie wskazać rozwiązanie, które zadowoli większość kupujących.

Co mają do zaoferowania inni producenci?

Warto zastanowić się nad tym, czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie od innych producentów samochodów. Ostatnie lata przeływają się bardzo intensywnymi działań badawczymi, co skłania do optymizmu na rynku. Inne marki z pewnością chętnie dorównają Tesli w kwestii sprzedaży elektrycznych samochodów.

Jakie modele premiowane na rynku?

Aktualnie najwięcej na rynku pojazdów elektrycznych ma do zaoferowania Volkswagen, który zamierza wprowadzić na rynek do 2025 roku ponad trzysta modeli napędzanych elektrycznie. Nieco mniej, ale również niewątpliwie wiążące się z sukcesem oferty prezentują Mercedes-Benz i BMW. Wśród innych producentów wymienić można także m.in.:
– Nissan,
– Audi,
– Kia,
– Hyundai,
– Renault
czy
– Jaguar.

Elektryfikacja to przyszłość motoryzacji

Na rzecz ochrony środowiska naturalnego coraz więcej państw stawia sobie za cel redukcję emisji spalin. W tym celu, rządy na całym świecie wprowadzają m.in. zachęty finansowe do kupowania ekologicznych pojazdów. Tym samym, postrzeganie samochodów elektrycznych staje się coraz bardziej korzystne także dla przeciętnego kierowcy. Bez wątpienia, produkcja i rozwój tych pojazdów pozostawia nierozwiązane problemy, takie jak np. inflacja baterii, ale to temat na inny artykuł. Konieczność elektryfikacji samochodów jest oczywista i stała się nieuniknionym trendem na rynku.

elektryfikacja-wsrod-producentow-samochodow-kto-jest-na-czele

ABOUT THE AUTHOR

Motoryzacja