|  | 

Motoryzacja

Akumulator nie żyje wiecznie – wymiana akumulatorów Kraków

img-responsive

Spadek pojemności akumulatora o połowę to znak, że przyszedł czas, by wymienić go na nowy. Dzieje się tak zazwyczaj po 4 latach użytkowania baterii. Trzeba o tym pamiętać. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że sprawny akumulator jest jednym z istotniejszych elementów wyposażenia każdego samochodu. Bez niego nie ma szans, by uruchomić silnik auta. Bez elektroniki nie będą też działało oświetlenie.

Co mówi o tym, że akumulator nadaje się do wymiany? Znakiem, że czas rozejrzeć się za nową bateria jest zauważalny spadek wydajności aktualnie używanej. Maleje ona ze względu na to, że po pewnym czasie eksploatacji akumulatora spada poziom elektrolitu. W wynikiem tego jest utraci fabrycznej pojemności elektrycznej baterii. Wewnątrz akumulatora robią się zwarcia, masa czynna opada i dochodzi do zasiarczenia. Ignorując niepokojące objawy, trzeba być przygotowanym na to, że pewnego dnia przestanie działać cały samochód.

Wymiana akumulatorów wiąże się ze znalezieniem odpowiedniego następcy. Kupując nową baterię należy zwrócić uwagę na jej rodzaj, napięcie, pojemność i prąd rozruchu oraz kształt i bieguny, a także producenta i datę zalania elektrolitem. Kraków ma wiele ofert, w których dostępne są tanie akumulatory odpowiednie do wszystkich potrzeb.

akumulator-nie-zyje-wiecznie-wymiana-akumulatorow-krakow

ABOUT THE AUTHOR