|  | 

Motoryzacja

Organizacja ruchu podczas prac drogowych

img-responsive

Przebudowa drogi już istniejącej wymaga nie tylko zorganizowania ekipy budowlanej i ustalenia zakresu robót, lecz także zaplanowania ze szczegółami, jak ma się odbywać ruch kołowy oraz pieszy na tym odcinku drogi. Im bardziej skomplikowany, długi i ruchliwy odcinek drogi, tym więcej pracy będzie przy reorganizacji ruchu. Komu to zlecić?

Czym jest projekt czasowej organizacji ruchu?

Organizacja ruchu na czas przebudowy drogi to zagadnienie skomplikowane. Osoba odpowiedzialna za nią powinna zdobyć niezbędne zgody i opinie urzędnicze, a także poznać szczegóły dokumentacji technicznej istniejącej drogi, niezbędne do sporządzenia dokumentów projektu. W takim planie trzeba uwzględnić czas trwania i zakres prac, a także zaplanować sposób poruszania się samochodów i pieszych na danym fragmencie drogi. Trzeba zatem pomyśleć o nowym tymczasowym oznakowaniu, specjalnych barierkach, wytyczeniu miejsc do poruszania się, sygnalizacji świetlnej i innych elementach infrastruktury.

Kto może wykonać taki projekt?

Przepisy nie narzucają wykonywania projektu czasowej organizacji ruchu przez wykwalifikowane firmy, ale i tak inwestorzy zdają się właśnie na nie. Nie ma konieczności posiadania uprawnień na tworzenie tego typu dokumentów, więc teoretycznie może to zrobić nawet wykonawca robót drogowych. Problemem jest jednak to, że takie prace są wymagające pod względem technicznym – trzeba wiedzieć, jak projekt powinien wyglądać i co zawierać. Trzeba umieć wyrysować go w odpowiedniej skali, używając do tego specjalnego programu, na przykład CAD. Trzeba rozumieć dokumentację techniczną i umieć na jej podstawie stworzyć czytelny i przejrzysty projekt.

Warto więc zlecić te prace firmie zajmującej się planami czasowej organizacji ruchu. Tutaj znajdziesz przedstawicieli firmy MarTech, która potrafi sprawnie i szybko wykonać taki projekt: https://mzmartech.pl/. Zlecenie projektu organizacji ruchu zawodowcom oszczędza czas i pozwala skupić się na przygotowaniach do prac budowlanych, bez zastanawiania się nad tym, jak przeorganizować ruch drogowy na danej trasie.

organizacja-ruchu-podczas-prac-drogowych

ABOUT THE AUTHOR

Motoryzacja