|  | 

Motoryzacja

Zabytkowe motocykle: Rekonesans po złotej erze jednośladów

img-responsive

W poszukiwaniu mistycznej złotej ery motocykli

Nie da się ukryć, że motocykle to jedno z najbardziej uduchowionych, nasyconych historią i kulturą środków transportu. Od czasów, kiedy po raz pierwszy zaczęto montować silniki do jednośladów, motocykle stały się dla wielu fanów czymś więcej niż tylko przedmiotem użytkowym. Ogromna liczba entuzjastów zgłębia tajniki ich mechanicznego działania, zbiera specjalistyczne poradniki i przede wszystkim udaje się na niezapomniane przejażdżki na zabytkowych modelach.

Motocykliści z całego świata kultywują tradycję motocyklowego kultu z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. To wówczas wiele modeli rewolucjonizowało technologię i styl motocyklistów na całym globie. Dziś wiele osób ceni sobie te zabytkowe jednoślady. Właśnie na takie motocykle warto zwrócić uwagę, gdy mamy ochotę na przejażdżkę z historią.

Pierwsze kroki w historii motocykla

Pierwszy model motocykla powstał w 1867 roku. William Sylvester Roper skonstruował pojazd wyposażony w parową maszynę. Niestety, swój pierwszy poważny test motocyklksy nie przeszedł. Jednak po nim powstało wiele kolejnych konstrukcji, a jednym z bardziej popularnych stały się modele z lat 50-tych i 60-tych.

Oprócz wielu zabytkowych modeli z różnych okresów, wyróżnić można również takie, które przyciągają uwagę wyjątkowo kultowym dizajnem i wiodącą pozycją w tamtych czasach.

Wici dymu i metaliczny ryk maszyny

Jazda na motocyklu to zawsze nieco szalone doświadczenie, ale jeśli mamy okazję przejechać się zabytkowym jednośladem, to już z pewnością uznamy ją za doświadczenie wyjątkowe i niezapomniane.

Kultowy model Harley-Davidson 74 ci z 1941 r, to dla wielu jedna z najpiękniejszych motocykli, jakie powstał. To model, który pojawia się we wszystkich klasykach Hollywood, gdzie bogaci i piękni dławią się dymem wydobygającym się z rury. Jest to motocykl, który symbolizuje wolność, siłę, a także lekkość i szybkość.

Innym bardzo znanym i cenionym modelem jest Indian Chief z 1936 r. To motocykl znany ze swojej elegancji, stylu, klasy i ogromnej mocy. W tamtych czasach to był motocykl dla elit, a jego posiadanie było synonimem sukcesu i prestiżu.

W drogę wyruszyliśmy więc w poszukiwaniu złotej ery motocykli. Spacer po urbanistycznych labiryntach miast i skośnych ścieżkach wiejskich z pewnością jeszcze bardziej umocni naszą pasję. Jedno jest pewne – historia tych jednośladów przeniesie nas do innego świata. To świat, który zawsze będzie cieszył oko i serce miłośników jednośladów.

zabytkowe-motocykle-rekonesans-po-zlotej-erze-jednosladow

ABOUT THE AUTHOR

Motoryzacja